2018-03-25

AMBER & LEONARDO – WYJĄTKOWA WYSTAWA INSPIROWANA MISTRZEM RENESANSU I BURSZTYNEM POŁĄCZONA Z POKAZEM MODY

AMBER & LEONARDO to wystawa inspirowana projektami znakomitego artysty Leonarda da Vinci. I bursztynem bałtyckim, który łączył kontynent europejski – także z odległymi zakątkami świata – w okresie renesansu i dziś.

Do udziału w wystawie organizatorzy – Wojciech Kalandyk, ART7 (pomysłodawca) i Giedymin Jabłoński (kurator) – zaprosili artystów z całego świata: zarówno takich, którzy już wcześniej używali bursztynu w swoich pracach, jak i takich, którzy nigdy wcześniej nie mieli w rękach. Ich zadaniem było przygotowanie wypowiedzi inspirowanych tematem „Bursztyn i Leonardo”. Dzięki zaproszeniu na tę wystawę miałem wyjątkową przyjemność zaprezentować swoje prace w towarzystwie dzieł ponad 20 artystów, w tym tak uznanych jak m.in. Herman Hermsen, Ruudt Peters, Ramon Puig Cuyas, Judy McCaig, Jarosław Westermark, Sławomir Fijałkowski oraz Aleksander Gliwiński.

Oprócz wystawy atrakcją wieczoru był także specjalny, utrzymany w duchu renesansowych asocjacji pokaz mody zatytułowany Homo Vitruvianus. Stroje – stylizowane na epokę renesansu – zaprojektowała znana trójmiejska projektantka Magdalena Arłukiewicz, a ich uzupełnieniem były biżuteryjne prace uczestników wystawy.

Otwarciu wystawy AMBER & LEONARDO towarzyszyła niezwykła ceremonia nadania naturalnej bryle bursztynu imienia – Leonardo Gedanensis (Leonardo z Gdańska) dla upamiętnienia projektu. To pierwsza bryła bursztynu, której nadano imię. Bryła wyjątkowa – wyróżnia się ona bowiem tzw. boską proporcją, czyli stosunek wysokości do szerokości odzwierciedla słynny ‘złoty podział’, tak ceniony przez Leonarda da Vinci.

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO