2023-08-26

Bursztyn. Fenomen natury i kultury – pokaz biżuterii i mody na Zamku Krzyżackim w Malborku

To był niezwykły pokaz mody w niezwykłym miejscu – w Wielkim Reflektarzu w Zamku Krzyżackim w Malborku. Właśnie tam miałem niezwykłą przyjemność zaprezentowania mojej niezwykłej kolekcji bursztynowej biżuterii Amber Beauty.

Zamek Krzyżacki w Malborku to naturalne miejsce dla bursztynu – kiedyś Zakon Krzyżacki ściśle kontrolował jego pozyskiwanie, dziś zaś mieszczące się w jego murach Muzeum Zamkowe szczyci się wyjątkową kolekcją bursztynu prezentowaną na wystawie stałej „Bursztynowe konteksty”. Pokaz mody był okazją do przypomnienia o tej wystawie, na której prezentowane są zarówno dzieła dawnych mistrzów, jak np. szkatuła i relikwiarz autorstwa Michela Redlina oraz szkatuła Christopha Mauchera, jak i współczesnych uznanych artystów, m.in. Pauliny Binek czy Jarosława Westermarka.

Tym większym więc wyróżnieniem było zaproszenie do udziału w pokazie Bursztyn. Fenomen natury i kultury, który rozpoczął się prezentacją dokonań laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Modowego „Czarne na białym” im. Jagody Komorowskiej dla młodych projektantów. W drugiej części na wybiegu pojawił się znakomity duet Magdalena Arłukiewicz (moda) & Aleksander Gliwiński (biżuteria z bursztynem) oraz doskonale zgrany po kilku dotychczasowych pokazach na wybiegach w Polsce i we Włoszech duet Barbara Piekut (moda) & Ireneusz Glaza (biżuteria z bursztynem).

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO