2024-02-07

Bursztynowe serce od CHILLI Jewellery na aukcji WOŚP Chicago

Już od kilku lat polscy projektanci tworzą biżuterię w kształcie serca na licytację WOŚP w Chicago. Tym razem to ja dostąpiłem tego wyjątkowego zaszczytu – projekt mojego autorstwa został wylicytowany za 4100 USD.

Moje serce – zgodnie z wytycznymi – miało prostą formę. Użyłem bursztynu o głębokiej, ciepłej barwie wiśni, by nie tylko kształtem, ale i kolorem przypominało serce. Zamknąłem je w delikatnej oprawie z żółtego złota, by stworzyć elegancki kontrast i dodatkowo podkreślić jego trójwymiarowość i głębię.

Zaprojektowanie i wykonanie serca dla WOŚP to dla mnie ogromne wyróżnienie, za które serdecznie dziękuję Johnowi Fudali z Chicago. John jest znanym miłośnikiem bursztynu – cenne próbki bursztynów z różnych krańców świata z jego prywatnej kolekcji znajdują się m.in. w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie oraz Muzeum Inkluzji w Bursztynie w Gdańsku. To dzięki niemu Muzeum Bursztynu w Gdańsku może poszczycić się największą na świecie bryłą bursztynu – wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa. Teraz już chyba nikogo nie dziwi, że serce musiało być bursztynowe 😊 W ten sposób dołączyłem do grona uznanych twórców, którzy w poprzednich latach zaprojektowali bursztynowe serca dla WOŚP Chicago. Są to: Jolanta i Andrzej Kupniewscy, Marcin Tymiński i Radek Szwed.

Na aukcji odbywającej się na antenie patrona medialnego WOŚP Chicago – PolskiFM & Wietrzne Radio – bursztynowe serduszko tegorocznego Finału osiągnęło imponującą kwotę 4,100 dolarów!

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO