2002-03-12

Mercurius Gedanensis 2002

Złoty Medal w kategorii MISTRZOSTWO JUBILERSKIE dla S&A Jewellery Design za pracę Złoty Pierścionek na Szczęście. Projekt i wykonanie: Ireneusz Glaza.

To było bardzo ciekawe wyzwanie. Do tego pomysłu zainspirował mnie urokliwy kawałek ciemnego bursztynu, w którego wnętrzu bardzo dużo się „dzieje”. Oprawa musiała być więc prosta i elegancka, by podkreślić jego unikatowe piękno. Stąd pomysł na dobrze komponujące się z barwą bursztynu żółte złoto. Aby jednak wprowadzić nieco więcej kontrastu, wkomponowałem po bokach paski z białego złota. Uwagę przykuwa również biała cyrkonia zakuta w bursztynie. Pierścionek został wykonany w całości ręcznie.

Mercurius Gedanensis to organizowany od 1995 roku konkurs jubilerski dla wystawców Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Jego celem jest wyróżnienie wzorów biżuterii nawiązujących do współczesnych trendów mody, wykonanych nienaganną techniką jubilerską oraz stanowiących interesującą ofertę eksportową polskiego przemysłu jubilerskiego i bursztynniczego. Nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach: mistrzostwo jubilerskie i wzornictwo.

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO