2022-03-24

NAGRODA W KONKURSIE AMBERIF SELECTION 2022 DLA CHILLI IRENEUSZ GLAZA

Już po raz drugi zostałem laureatem konkursu AMBERIF SELECTION – tym razem za spektakularne pióro z bursztynu bałtyckiego powstałe w efekcie połączenia tradycyjnego warsztatu jubilerskiego z najnowszymi technologiami 3D.

Jury konkursowe doceniło mistrzostwo wykonania oraz wysoki poziom wzornictwa Pióra wiecznego wykonanego z bursztynu bałtyckiego i w konkursie AMBERIF SELECTION 2022 przyznało mi Nagrodę Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

Projekt pióra powstał w programie komputerowym, jednak do jego realizacji niezbędne były nie tylko nowoczesne narzędzia, ale też i znajomość warsztatu złotniczego. Ta była niezbędna choćby do ręcznego zakucia 248 cyrkonii oraz odpowiedniego wyszlifowania i obsadzenia 90 kamieni bursztynowych zdobiących powierzchnię pióra. Skalę włożonej pracy uświadomi lepiej informacja, że jedynymi elementami pióra, które nie zostały zaprojektowane i stworzone w pracowni, są… stalówka z 18-karatowego złota oraz naboje.

Prace nad piórem kosztowały pół roku pracy i mnóstwo zaangażowania. Warto było! Nie tylko dla nagrody, ale przede wszystkim dla spektakularnego efektu. Pióro jest nie tylko „jubilerskim cackiem”, ale też spełnia wszelkie oczekiwania pokładane w tego typu artykułach piśmiennych: jest ergonomiczne, a więc wygodne w użytkowaniu, eleganckie oraz – co chyba w tym przypadku nie bez znaczenia – wieczne.

Więcej informacji: Ireneusz Glaza: pióro wieczne 

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO