2019-05-29

Wystawa „Bursztyn bałtycki – dziedzictwo i nowoczesność” w Wenecji

Zaproszenie do udziału w wystawie „Bursztyn bałtycki – dziedzictwo i nowoczesność” poczytuję sobie za niebywały zaszczyt – moje prace pojawiły się na niej obok prac wiodących polskich i zagranicznych twórców.

To wyjątkowa wystawa pokazująca to, co w bursztynie mamy najlepszego, prezentowana w wyjątkowym miejscu – w Wenecji jako wydarzenie towarzyszące Biennale Sztuki, najbardziej renomowanej wystawie współczesnej sztuki na świecie.

Wystawa składa się z dwóch części. W edukacyjnej zostały zaprezentowane m.in. naturalne okazy bursztynu i inkluzje, przykłady ekskluzywnego rzemiosła podkreślające związek między pracami współczesnych artystów z tradycjami rzemieślniczymi sięgającymi XVI/XVII wieku, obiekty sztuki współczesnej oraz innowacyjnego designu w wykonaniu najlepszych trójmiejskich firm stawiających na wzornictwo. Artystyczną część wystawy stanowi wybór około 80 obiektów autorstwa uznanych projektantów biżuterii, pracowni projektowych oraz firm, które swoją uwagę koncentrują na bałtyckim bursztynie.

Po premierze wystawy „Bursztyn bałtycki – dziedzictwo i nowoczesność” w Wenecji planowane są jej kolejne odsłony: w Gdańsku (lipiec-październik 2019) oraz Monachium (marzec 2020).

BALTIC AMBER – dziedzictwo i nowoczesność”
29 maja – 28 czerwca 2019
Wernisaż: 29 maja 2019, godz. 18.00, galerii Spazio SV przy placu San Zaccaria, Wenecja
Kurator: prof. Sławomir Fijałkowski
Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO