2008-03-12

BURSZTYNOWA KULA 2008 dla pierścienia Niecały biały

Tę wyjątkową, przyznawaną przez studentów ASP w Łodzi nagrodę otrzymał pierścień Niecały biały. Projekt powstał we współpracy z prof. Sławomirem Fijałkowskim, wykonanie Ireneusz Glaza.

Studenci Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi nagradzają BURSZTYNOWĄ KULĄ najlepsze projekty biżuterii prezentowane przez wystawców Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Na 15. edycji tych największych na świecie targów bursztynu za najlepszy projekt uznali pierścień Niecały biały, który został zrealizowany w Studio Projektowym S&A. Projekt powstał we współpracy z prof. Sławomirem Fijałkowskim, zaś wykonanie jest moje.

Jak przyznali członkowie Komisji konkursowej, w pierścionku urzekła ich przede wszystkim śmiałość formy i niebanalne połączenie białego naturalnego bursztynu i złota.

Prostota, wręcz monumentalność pierścionka nawiązuje do archetypicznej formy biżuterii. Biżuteria ta równie dobrze prezentuje się na dłoni, jak i jako samodzielna forma rzeźbiarska – uzasadnili swój wybór.

Pierścień Niecały biały spodobał się także jury konkursu Lifestyle Brands podczas targów Inhorgenta Munich 2009 oraz publiczności odwiedzającej wystawę polskich produktów i nowoczesnego wzornictwa przemysłowego DESIGNED IN POLAND zorganizowaną przez PAIiIZ w Pradze w 2012 roku, gdzie otrzymał 2. miejsce w konkursie publiczności na najciekawszy eksponat wystawy.

KONTAKT

chilli@chillijewellery.com

mobile: +48 507 068 050

mobile: +48 504 220 020

ul. Szafranowa 9
83-010 Straszyn

ZOBACZ MAPE

    Wysyłając zapytanie oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności

    UNIQUE • INCREDIBLY • PIECE
    INSPIROWANY NATURĄ I PODKREŚLAJĄCYCH JEJ PIĘKNO